Masaże Gdańsk

Masaż klasyczny leczniczy.

Masaż leczniczy klasyczny – rodzaj masażu skierowany przede wszystkim na poprawę stanu zdrowia przez działanie mechaniczne na tkanki.

Masaż leczniczy znajduje zastosowanie przy wielu jednostkach chorobowych – osłabienie mięśni, zaburzenia trawienia czy choroba zwyrodnieniowa. Masaż klasyczny ma świetny wpływ na krążenie krwi oraz odżywienie i uelastycznienie tkanek.

Taki masaż może być stosowany również profilaktycznie w celu poprawienia wydolności, odporności czy zahartowania organizmu.

masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny.

Masaż relaksacyjny to zabieg mający na celu rozluźnienie i zapewnienie ciału relaksu i odprężenia. Ten rodzaj relaksu cechuje się powolnymi i płynnymi ruchami. Umów się na wizytę dzisiaj!

Relaksacyjny masaż jest zabiegiem, który odbywa się w spokojnej atmosferze, która pozwala w pełni się rozluźnić.

Na jakie korzyści możesz jeszcze liczyć, korzystając z tej formy relaksu? Przede wszystkim taki masaż relaksacyjny pozwala szybciej zregenerować zmęczone mięśnie, poprawia wygląd skóry, rozgrzewa masowany obszar ciała oraz przyspiesza metabolizm komórkowy.

Masaż sportowy.

Masaż sportowy wybierają osoby, które aktywnie i profesjonalnie uprawiają sport. Celem takiego masażu jest wzmożenie aktywności fizycznej u pacjenta.

Masaż sportowy opiera się na technikach masażu klasycznego, ale różni się tym, że w tym przypadku przeprowadzany jest w bardziej energiczny sposób z użyciem większej siły.

Masaż sportowy w Gdańsku daje wiele korzyści – przede wszystkim poprawia krążenie krwi oraz limfy, dotlenia skórę i mięśnie, ale przede wszystkim przywraca mięśniom dawną sprawność.

drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny.

Drenaż limfatyczny to specjalna metoda masażu, której autorem jest duński lekarz Emil Vodder. Wiele lat badań nad układem limfatycznym pozwoliło na opracowanie specjalnej terapii manualnego drenażu, który przede wszystkim poprawia przepływ krwi i chłonki, a także usuwa obrzęki powstałe w wyniku choroby.

Ten masaż jest wykonywany głównie po przebytych chorobach nowotworowych, zakaźnych i stanach zapalnych tkanek. Drenaż limfatyczny znajduje zastosowanie także u sportowców przy nadmiernych obciążeniach organizmu.

Terapia odchudzająca.

Terapia odchudzająca polega na wykonaniu zabiegu intensywnego masażu klinicznego, a także masażu chińską bańką. W ten sposób możesz przyspieszyć procesy przemiany materii, usunąć złogi tłuszczowe i pomarańczową skórkę, oraz ujędrnić skórę.

Masaż wykonywany głównie na miejsca, gdzie tkanka tłuszczowa odkłada się najbardziej – najczęściej uda, pośladki, brzuch. Taka terapia odchudzająca pomaga także w leczeniu schorzeń związanych z bólem kręgosłupa i pleców, a także w stanach napięcia mięśniowego.

Opinie naszych klientów

Masaż Gdańsk - FAQ

Masaż klasyczny jest podstawową i najpopularniejszą techniką, która wywodzi się z Chin i Indii. Polega na wykonywaniu specjalnych ruchów w odpowiedniej sekwencji. Masażysta bądź masażystka stopniowo zwiększa siłę nacisku, w ten sposób działając na coraz to głębsze warstwy tkanki.

Wykorzystywane tutaj są kolejno następujące techniki: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciskanie, oklepywanie, technika wibracji, roztrząsanie i wałkowanie.

Te techniki są często wykorzystywane w innych rodzajach masażu. Masaż klasyczny nie tylko działa odprężająco, ale może być wykorzystany nawet leczniczo przy bólach pleców, reumatyzmie czy zapaleniu mięśni.

Podczas wizyty masażysta może skupić się tylko na wybranych partiach ciała lub wykonać masaż klasyczny całego ciała. W Gdańsku za cały taki zabieg zapłacisz około 80-150 zł za godzinę. Sprawdź mój cennik.

W zależności od wybranej formy masażu i partii ciała, masaż wykonywany przez profesjonalistę może trwać od min. 15 minut do nawet 2 godzin.

Jeżeli nie wiesz, na jaki rodzaj masażu najlepiej się zdecydować dobrze jest zdać się na opinię specjalisty. Zadzwoń do nas i powiedz, czego potrzebujesz, a my postaramy się dobrać najlepszy zabieg dla Ciebie.

Oczywiście, że tak! Jest to bardzo dobra forma zapobiegania przed powstawaniem stanów chorobowych. Wiele osób regularnie decyduje się na ten rodzaj masażu.

Masaż u kobiet w ciąży jest jak najbardziej możliwy pod warunkiem, że ciąża nie jest zagrożona oraz nie jest we wczesnej fazie rozwoju. Nie szukaj dalej – skorzystaj z naszych usług.

Nie masz czasu na to, żeby odwiedzić gabinet masażu w Gdańsku? Może warto pomyśleć o takim gabinecie we własnym mieszkaniu dzięki skorzystaniu z oferty mobilnego masażysty? Masażysta z dojazdem do domu klienta to świetny sposób na zaoszczędzenie własnego czasu. Taki masaż nie różni się niczym od takiego przeprowadzonego w profesjonalnym gabinecie.

Masaż jest w pełni bezpieczny pod warunkiem, że pacjent uczciwie przedstawi swój stan zdrowia. Bezpieczny masaż może odmienić Twoje ciało. To nie tylko chwilowy relaks i odprężenie.

Zdarza się, że przy niektórych uciskach pacjent może odczuwać ból, ale dobry masażysta jest w stanie dostosować siłę na tyle dobrze, żeby ewentualny ból w trakcie masażu nie był zbyt duży. Jeżeli masaż to dla Ciebie nowe doświadczenie, możesz zaufać naszym specjalistom. Zawsze dbamy o komfort naszych klientów.

Masaż nie wymaga szczególnego przygotowania. Warto przed masażem wziąć ciepły prysznic, żeby oczyścić skórę i rozluźnić mięśnie. Warto również na półtorej godziny przed zabiegiem zrezygnować z obfitych i ciężkich posiłków.

Jeżeli zabieg jest zaplanowany między codziennymi obowiązkami, to najlepiej przyjść tak, jak ubieramy się na co dzień. Nie ma to znaczenia czy włożysz dres, garnitur czy sukienkę. Jeżeli wychodzisz specjalnie na zaplanowany masaż, to możemy zdecydować się na ubiór dresowy – jest on łatwiejszy do zdjęcia i nie uwiera.

Do masażu należy odsłonić części ciała, które są objęte zabiegiem. Do masażu kończyn dolnych trzeba zdjąć spodnie – bielizny nie trzeba zdejmować. Wiele gabinetów do zabiegów posiada bieliznę jednorazową.

Przy masażu grzbietu należy się rozebrać od pasa w górę – kobiety mogą zostać w biustonoszu, jedynie odpinając jego zapięcie. Jeżeli chodzi o masaż całego ciała, to należy rozebrać się do bielizny.

Podczas zabiegu części ciała, które nie są aktualnie masowane, są przykrywane ręcznikami, żeby pacjent mógł czuć się komfortowo.

Jeśli masz dowolne wyniki badań, to weź je ze sobą. Jeśli masz alergię na jakiś rodzaj kosmetyków lub ich składników, możesz zabrać kosmetyk, który na pewno Cię nie uczula – masaż zostanie przeprowadzony przy jego użyciu. Jeśli masz długie włosy, to warto mieć przygotowaną gumkę do ich spięcia.

Jakie są rodzaje masażu?

Wyróżniamy między innymi następujące rodzaje masażu:

 • Masaż klasyczny,
 • Relaksacyjny masaż (aromaterapia),
 • Masaż sportowy,
 • Masaż tajski,
 • Masaż Shiatsu,
 • Masaż tkanek głębokich,
 • Masaż gorącymi kamieniami,
 • Refleksologia (masaż stóp),
 • Masaż twarzy,
 • Masaż ciążowy,
 • Masaż czekoladą,
 • Masaż głowy,
 • Masaż szyi.

Powyżej zostały wymienione najpopularniejsze rodzaje masaży. Możliwie zabiegi do przeprowadzania przez nasz mobilny gabinet masażu to masaż klasyczny (leczniczy), relaksacyjny, sportowy, drenaż limfatyczny i terapia odchudzająca. Wiele osób decydując się, chociażby na salon spa wybiera również usługi masażu, żeby chociażby pozbyć się stresu.

Masaż odchudzający należy potraktować jako zabieg wspomagający proces odchudzania. Sam masaż raczej nie sprawi, że Twoje ciało zostanie odmienione. Przy odpowiedniej diecie i regularnej aktywności fizycznej, taki rodzaj masażu może zdecydowanie poprawić wyniki odchudzania. Na przykład, zostało udowodnione, że dzięki używaniu elektromechanicznego aparatu do masażu fałdów skórnych może być skutecznym zabiegiem w walce z cellulitem.

Wielu klientów z Gdańska doceniło masaż z dojazdem do klienta, ponieważ jest to niezwykle komfortowe. Możesz bez stresu przygotować się do zabiegu. W naszej ofercie znajdziesz właśnie usługę masażu z dojazdem do klienta.